Öğle Bülteni

Piyasalarda Karlı Satışlar

Eylül 10, 2019

Sosyal Medya: fbtwprpr

Eylül 10 2019

Piyasalarda Karlı Satışlar

GÜNÜN GELİŞMELERİ

TÜRKİYE: Bugün yurtiçinde ekonomik gündem sakin. Dolar kurunda yukarı yönde eğilim devam ederken, BIST-100’de ise sakin bir seyir görmekteyiz.

ABD: ABD’de ekonomik gündem sakin. Son dönemde yükseliş eğilimi içerisinde olan endekslerin bugün kar satışlarıyla gerilediğini görmekteyiz.

EURO BÖLGESİ:  Euro Bölgesi’nde bugün gündem sakin. Perşembe günkü kritik ECB toplantısı öncesinde Dax endeksinde kar satışlarıyla düşüş görmekteyiz.

PETROL:  S.Arabistan’ın yeni enerji bakanının üretim kesintisinin süreceği şeklinde yaptığı açıklama petrol fiyatlarını destekledi ancak önemli bir harekete neden olmadı. Bugün akşam saatlerinde açıklanacak olan Amerikan Petrol Enstitüsü stok verileri önemli olacaktır.

BIST100

Endekste pozitif teknik görünüm korunuyor. Kısa vadede 99.000 üzerinde kalınması önemli. Yukarıda 101.100 direnci izlenebilir. Bu eşik geçilirse alım tarafı ivme kazanacaktır.
BIST100

DAX

Endekste pozitif teknik görünüm sürüyor. Ancak 12.280 direnci kritik. Bu bölgeden kar satışları beklenebilir.  Olası geri çekilmelerde 12.000 ve 11.850 destek noktaları olarak izlenebilir.
DAX

DOW JONES

Endekste pozitif görünüm korunuyor. Kısa vadede 26.400, genel resimde 25.600 üzerinde kalındığı sürece bu görünüm korunacaktır. Yukarıda 27.000 direnç olarak izlenebilir. Alımların ivme kazanması için bu eşiğin geçilmesi gerekmekte.
DOW JONES

WTI

Petrolde teknik olarak net bir görünüm yok. Ancak kısa vadede yukarı yönde bir ivmeden söz edebiliriz. Özellikle 58.30 geçilirse alım tarafı kuvvetlenebilir. Aşağıda ise  ilk destek 57.40’ta yer alıyor. Bu destek altında satış baskısı ön planda olabilir.
OIL

EURTRY

Paritede yukarı yönde bir eğilim var. 6.33 üzerinde kalındığı sürece alım tarafı değerlendirilebilir. Bu aşamada 6.37 geçilmesi durumunda alımlar ivme kazanabilir. Paritenin 6.33 altına sarkması durumunda kısa vadeli baskı görebiliriz.
EURTRY

ETHUSD

Ethereum’da yataylık sürüyor. Kısa vadede 185-190 bandı kritik. Bu bölge geçilirse alım tarafı kuvvetlenecektir. Geri çekilmelerde ise 165’i ana destek olarak izlemeye devam ediyoruz.

ETH