Öğle Bülteni

Risk İştahında Zayıflık

Eylül 25, 2019

Sosyal Medya: fbtwprpr

Eylül 25, 2019

Risk İştahında Zayıflık

GÜNÜN GELİŞMELERİ

TÜRKİYE: Bugün yurtiçinde ekonomik gündem sakin. Yurtdışı piyasalarda görülen zayıf seyrin etkisiyle BIST-100’de de zayıf bir seyir var ancak bu zayıflık yurtdışı piyasalara göre daha sınırlı görünmekte.

ABD: ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Başkan Trump’ın azledilme sürecinin başlatılması için ilk resmi girişimi yaptıklarını açıkladı. Bu gelişme ile birlikte ABD borsalarında satışlar ön plandaydı. Mevcut durumda ise ABD vadelilerinde zayıf seyrin sürdüğünü görmekteyiz.

Bugün ABD’de ekonomik gündem sakin olacak.

EURO BÖLGESİ: Euro Bölgesi’nde bugün ekonomik gündem oldukça sakin. ABD ve Asya piyasalarında yaşanan satış baskısının etkisiyle Dax endeksinde de satış baskısı görmekteyiz.

PETROL:  Küresel bazda risk iştahının düşmesiyle birlikte petrol fiyatlarında da aşağı yönde hareketler görmekteyiz.

Bugün ABD Enerji Bilgi İdaresi haftalık stok verileri açıklanacak. Bu veriler petrolde hareketliliğe neden olabilir.

BIST100

Endekste 100.000/99.000 destek bölgemizden tepki alımları görmekteyiz. Bu bölge üzerinde alım tarafı ön planda olmaya devam edebilir. Yükselişlerin devamında 102.000/102.500 direnç olarak izlenebilir.

DAX

Endekste yükselen eğilim aşağı yönde kırıldı. Bu aşamada satış baskısı hissedilebilir. 12.300 altında kalındığı sürece satış baskısı görebiliriz. Bu kapsamda ilk destek 12.100’de yer alıyor. Mevcut görünümde tepki yükselişleri satış fırsatı vermeye devam edebilir.

DOW JONES

Endekste son dönemde yatay/negatif görünüm ön planda. Yukarıda 27.300 ana direnç bölgesi olarak izliyoruz. Bu bölgeye yükselişler satış fırsatı vermeye devam edebilir. Endekste aşağıda ise 26.600 civarı destek olarak izlenebilir.

WTI

Petrolde kısa vadede aşağı yönde eğilim görmekteyiz. Bu eğilimin direnç noktası 57.30’da yer alıyor. Bu eşik altında kalındığı sürece baskı ön planda olabilir. Aşağıda ise 55.00’i ana destek olarak izlenebilir.

EURTRY

Paritede ana destek üzerindeki tutunma görmekteyiz. 6.23 parite için ana destek noktamız. Bu bölge üzerindeki gevşemeler alım fırsatı verebilir.

ETHUSD

Ethereum’da kısa vadede satış baskısı ön planda. 165 desteğini izliyoruz. Bu destek altına sarkılırsa 152’ye doğru doğru baskı görebiliriz. Yukarıda ise 175 direnç olarak izlenebilir.